fbpx
Velká atletika2020-05-30T11:46:04+00:00

Velká atletika 11 – 15 let

(5. – 9. třída)

Chodíte na gymnázium, do jazykové školy, či na základní školu a chcete dělat atletiku?

Jste na správné stránce, která je určena mládeži ve věku 11-15 let.

Co je náplní našich tréninků?

   Mladí atleti se seznamují s technikou skoků, hodů, sprintu, běhů na střední a dlouhé tratě. Postupem času si osvojují techniku všech atletických disciplín a ve starším věku dochází k výběru a specializaci.

Celoročně do našich tréninků zařazujeme i sportovní a netradiční hry. U klasických sportovních her jako např. basket se kromě hry samotné zařazují i tréninky pro rozvoj herních činností jednotlivce a dovedností s míčem.

Především v zimních měsících se mladí atleti věnují gymnastickým dovednostem. Osvojí si základní dovednosti na hrazdě, kruzích, při přeskoku a samozřejmě i v akrobacii, u které se dostaneme i ke složitějším prvkům.

Co je cílem našich tréninků?

Rozvinout všestranný pohybový základ mladým atletům, který využijí i v pozdějším věku ať už v rozvíjení a zvyšování atletické výkonnosti, či v dalším životě při každodenním pohybu a volnočasových aktivitách. Dalším cílem je předat nadšení z pohybu obecně, atletiky, závodění a táhnout za jeden provaz, i když děláme individuální sport.

K čemu mladé atlety vedeme?

Naším cílem je vést mladé atlety k samostatnosti a to nejen na “startu“, kde stojí sami za sebe, jsou zodpovědný za svůj výkon a je na nich jak dokáží využít nabyté dovednosti a schopnosti, ale i v jejich dalším neatletickém životě, aby stáli sami za sebe a byli zodpovědní za své činy. V neposlední řadě chceme zajistit pohybu a různým pohybovým aktivitám místo v jejich každodenním životě.

Jaké máme zázemí?

Náš útulný 270 m ovál disponuje sektory pro všechny atletické disciplíny. V zimě či nepříznivém počasí využíváme dvě tělocvičny popřípadě u starších pak dvě posilovny a tunel podél školy. Součástí je také  beachové hřiště.

Jak Velká Atletika organizačně funguje?

Letošní rok fungují čtyři skupiny, viz rozdělení skupin. Za každou skupinu zodpovídá hlavní trenér, který má k sobě další dva trenéry.  Českým atletickým svazem (ČAS) je zřizováno u našeho oddílu Sportovního středisko (SpS), které je základním článkem péče o talentovanou mládež. Do střediska jsou atleti zařazování po splnění požadavků (aktivní účast na trénincích, počet závodů,…). Vedoucím trenérem SpS je Tomáš Krobel.

Naše úspěchy?

Momentálně jsme Českým atletickým svazem hodnoceni jako 6. nejlépe fungující SpS. Naše žákovská družstva pravidelně získávají medaile na Přeboru Prahy (PP) a st. žactvo se probojovává na Mistrovství ČR (MČR).  Početné medailové úspěchy z PP a MČR máme i v jednotlivcích. A samozřejmě i naši odchovanci jsou vidět ve starších kategoriích, nejzvučnější jména poslední let jsou Jan Jirka (bronzový na Mistrovství Evropy do 22 let na 200 m, účastník ME dospělých) či Emma Maštalířová (10. místo v trojskoku na Mistrovství světa do 17 let) a mnoho dalších, kteří sbírají úspěchy na území ČR.

Přihlášky: 

Přihlásit se, je možné i během školního roku. Pro více informací kontaktujte p. Musila (Musil89@seznam.cz; 728366721)