Víkendové Mistrovství České republiky juniorek, juniorů, dorostenců a dorostenek v hale je za námi a my si odvezli na Žižkov z Ostravy plno cenných kovů.
Naše čtrnáctičlenná výprava nasbírala celkem 5 medailí. První sobotní disciplínou byl běh na 60 metrů překážek, kde startovali junioři Šimon Weiser a Lucie Krbcová. Oba si zajistili přímí postup do finále, ve kterém doběhl Šimon stříbrný v novém osobním rekordu 7,84 s. Lucka skončila pátá též s osobním rekordem 8,86 s.
Skvělou podívanou přinesl závod na 60 m, kde v závodu juniorů suverénně zvítězil Filip Jarolímek v čase 6,80 s. Dorostenka Barbora Křížová si ve finále zaběhla nový osobní rekord 7,76 s a skončila sedmá.
Sobotu zakončil trojskok juniorů. Michal Surjomartono zapsal prvním pokusem osobák 13,69 m, který mu stačil na páté místo. Dále startoval Petr Tran, který skončil na osmém místě s osobním rekordem 13.10 m.
První nedělní disciplínou byl trojskok juniorek, kde Daniele Václavíkové uteklo třetí místo o pouhých 7 cm. Skončila tak čtvrtá s novým osobákem 12.12 m.
V závodu na 200 m startovalo několik našich závodníků. Dorostenka Barbora Křížová doběhla stříbrná v čase 24,85 s. Dále běželi junioři Šimon Weiser, Filip Jarolímek, Michal Surjomartono a juniorka Lucie Krbcová. Filipovi stačil nový osobní rekord 22,00 s na šesté místo.
Na 800 m si skvěle vedl dorostenec Jáchym Blatný, kteý si v nedělním finále ještě vylepšil svůj nejlepší výkon na 2:00,80 s a doběhl si tak pro třetí místo.
Nabytá byla i výška juniorů, kde startovali tři naši závodníci. David Jurkevič skončil na děleném třetím místě. Zapsal si nový osobní rekord 2.00 m. Petru Tranovi se také dařilo, skočil si nový osobák 1.97 m a skončil na 6. místě.
Závěrečnou nedělní disciplínou byla štafeta 4×200 m, kterou za juniory běželi Jarolímek, Surjomartono, Tran a Weiser, kteří nakonec skočili čtvrtí o pouhé tři setiny od bronzového místa.