Konec července patří již tradičně dvěma turnusům letního tábora Malé atletiky a i letos jsme zamířili do Strážného v Krkonoších, kde se můžeme spolehnout na skvělé zázemí, výbornou kuchyni a krásnou přírodu všude kolem penzionu U Kostela.

Letos nám program vymyslel NÁMOŘNÍK WILLIAMS, který potřeboval pomoc s hledáním pokladu. A tak jsme zažili dobrodružnou plavbu, při které nás čekalo mnoho úkolů, jako například hledání ztracené kotvy, vybavování lodí materiálem a surovinami k plavbě, bitvy lodí nebo objevování ztraceného ostrova. Kromě fyzických sil jsme museli předvést i naše výtvarné a kreativní nadání – vyrobili jsme si papouška, chobotnici a korkovou loďku. Jelikož námořníci musí čelit všelijakým nástrahám, tak jsme si zkusili potrénovat naše smysly, instinkt a dokonce nás při plavbě čekaly i vědomostní a postřehové hry, učení uzlů nebo Morseovy abecedy. Při celodenním výletu jsme zvládli „rozsvítit“ maják (rozhlednu). Několikrát nám cestu ztěžovali piráti, mořské příšery nebo počasí, protivníky jsme většinou porazili a mlhy rozehnali zaklínadlem. Co by to bylo za plavbu, kdybychom se ale také řádně nesmočili v místním bazénu. Pestrý a náročný program jsme vyplnili procházkami, sbíráním borůvek, zhlédnutím celovečerního filmu a čtením námořnických a pirátských příběhů a pohádek. Všechny naše zážitky a zkušenosti jsme si zapisovali do lodních deníků, které nám připravil námořník Williams, a abychom se nenudili, nachystal nám tam také spoustu úloh, omalovánek, křížovek, obrázků a hádanek.

Posádky za svou snahu během plavby dostávaly mince do svých truhliček a také indicie k nalezení pokladu. Všechny posádky dopluly zdárně do cíle pro poklad a odměnou jim také za celotýdenní snažení byl výběr ceny z Jeska kolekce v přístavním tržišti.