fbpx

2. Olympijské Jeska hry – Letní tábor Malé atletiky Strážné 2020

Poslední dva červencové týdny patřily atletům z Jesky a jejich olympijskému snažení v Krkonoších ve Strážném. Dvou turnusů se zúčastnilo téměř 50 dětí 1. stupně ZŠ navštěvující Malou atletiku v SK Jeseniova.

Jelikož je olympijský rok, téma bylo jasné – OLYMPIÁDA!!!

Během týdenního pobytu v horách a za krásného počasí si děti vyzkoušely mnoho sportů, ať už známých – ATLETIKA, GOLF, MÍČOVÉ SPORTY, PLAVÁNÍ, nebo méně známých – DISCGOLF, ORIENTAČNÍ BĚH, ÚPOLOVÉ SPORTY, STŘELBA, a děti si tak vyzkoušely sporty jak individuální, tak i kolektivní.

Během týdne jsme stihli i celodenní výlet do nedalekého města Vrchlabí se zpáteční cestou vláčkem.

Jelikož se olympijské hry měly konat v Japonsku, vyrobili jsme si (a snědli) SUSHI, namalovali hůlky na japonské jídlo nebo si vyrobili japonský klobouk.

To vše proběhlo po rozdělení do týmů (národů), předání olympijského trika, po vyzvednutí sportovních akreditací a hlavně po zapálení olympijského ohně, přečtení olympijských slibů a v neposlední řadě pod olympijskou vlajkou. Celé JESKA OLYMPIJSKÉ HRY samozřejmě proběhly v duchu fair play!!!

Sportování jsme doplnili mnoha důležitými informacemi o daných sportech, o sportovcích nebo o Japonsku a hlavně jsme se naučili spolupráci, soustředění a celý týden jsme zakončili slavnostním vyhlášením a ceremoniálem.

Naší olympijskou vesničkou se na tyto dva týdny stal útulný rodinný penzion se skvělým zázemím, a proto jsme si naší OLYMPIÁDU maximálně užili a prožili.

Všem olympijským trenérům a organizátorům děkujeme!!!

2020-08-07T20:59:19+00:001. 8. 2020|